دَم
     
  
مطالب منتخب:
<--!دیار لوگو-->

<نوشته های خودم در زمان جاهلیت!>آرشیو وبلاگ قبلی
آرشیو
موضوع بندی
شنبه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1389
اندر باب زلزله

این روزها زیاد صحبت از زلزله می کنند و روزنامه ها را نیز زیاد صحبت از زلزله می کنانند(!) ایما هرچه صبر کردیم دیدیم کسی از ما نظر نمی خواهد از این رو به کوری چشم دشمنان، گفتیم فضولاتمان را به اظهار فضل های دیگران بیافزاییمُ مگر ما "چمان" از حضرت آیت الله جنتی کمتر است؟ 

به هر حال: 

کارشناسان ژئوفیزیک دمستان گفته اند که اولا انتظار زلزله اصولا بی اساس است اما این دلیل نمی شود که ما الان در حال تجربه زلزله نباشیم! ما و نه فقط ایما بلکه همه ما در حال تجربه زلزله ایم و در واقع اینک در زلزله ایم! 

زلزله وقتی آمد که به شعور ملتی توهین شد، زلزله وقتی آمد که تیر مستقیم شلیک شد، زلزله وقتی آمد که زندان پر از مدیر و معترض شد، ایران یک شبه سرشار از برانداز شد و با این وجود زندانی سیاسی هم انکار شد، زلزله وقتی آمد که دروغ آرم سیما شد، زلزله وقتی آمد که نخست وزیر زیمباوه "هم" از میزبانی رییس دولتی شرمسار شد، زلزله وقتی آمد که بستن روزنامه ها هی تکرار شد... هی تکرار شد؛ زلزله وقتی می آید که در چند کیلومتری ات مانور امنیت برگزار می شود و زورگیری های شهرات بیش از پیش می شود، زلزله وقتی می آید که سن فحشا به 10 سال می رسد،  زلزله وقتی آمد که مادری تن به مرگ فرزنداش داد،  زلزله می آید چون همه اینها انکار می شود.

زلزله... خیلی وقت است در این تجربه شوم همه شریکیم، اینکه می گویند جمعیت تهران به خاطر ریسک زلزله باید کم شود حرف بی ربطی نیست منتها مقیاس این کوچ باید تغییر کند، فقط تهران روی گسل نیست.


تعداد بازدیدکنندگان: 248890

Powered by BlogSky.com

designed by DAAM group

عناوین آخرین یادداشت ها